Očitý svědek atentátu na Phar Lapa po 71 letech promluvil!

Jediným očitým svědkem atentátu na Phar Lapa byl mladý Robert Philpots.V interview, které poskytl v roce 2001, popisuje detaily události, která se stala osudného sobotního rána dne 1.11.1930 v 5.45 hodin:

Přepis:
Narodil a vyrostl jsem v Glenhuntly. Ke 14náctým narozeninám, což bylo v říjnu 1930, jsem jako dárek dostal kolo mého bratrance, kterému už bylo malé. Dovezli mi ho v pátek večer 31.10.1930… Přirozeně jsem nemohl ani dospat a tak jsem již brzy ráno byl na nohou a projížděl se všemi ulicemi poblíž našeho domu. Tenkrát jsem totiž mohl jezdit ulicemi na kole bez problémů, protože jezdilo jen velmi málo aut.

Nicméně, jak jsem jel po James Street, kterou křižovala Etna Street, uviděl jsem Phar Lapa a Tommy Woodcocka jak se blíží směrem od dostihové dráhy v Caultfieldu, šli po Manchester Groove a v ten stejný čas jsem spatřil černý sedan, který se za nimi objevil a zatočil na Entna Street…

Pak jsem uslyšel jen „bum“…a ten tmavý vůz ujížděl neuvěřitelnou rychlostí pryč. Bylo to jako mžiknutí. Nic a najednou výstřel. Tommy Woodcock a všichni trenéři v těch dobách jezdili na takových malých ponících a vodili své koně na dráhu a on…vlastně toho poníka postavil do cesty té kulce.

Po tom výstřelu, jsem se otočil, a ujížděl jsem jako o život po Ormond Street. Zajel jsem ještě na hřiště a zůstal tam asi tak půl hodiny. Pak jsem dostal hlad a ujížděl jsem domů.


Plánek střelby na Phar Lapa nakreslený panem Philpotsem.

Interview s panem Robertem Philpotsem, 2001.
Zdroj: Muzeum Victoria