Historické momentky z Mexika, 1932

Staré černobílé snímky zachycující skupinku mužů stojících před dobovým automobilem. Jistě, říkáte si, takových snímků ze 30. let 20. století existuje řada, jenže v tomto případě se pořádně pletete. Tyto fotografie navždy uchovaly tváře mužů, kteří byli součástí Phar Lapova realizačního týmu v Mexiku v roce 1932. Zachytily neopakovatelný okamžik v čase, tedy to, jak zaslouženě relaxují po stresu, který  dostih v Agua Caliente provázel. 
(zleva): žokej Bill Elliot,  pracovní žokej Jack Martin, trenér a ošetřovatel Tommy Woodcock, kovář James F. Smith a veterinář William Nielsen. 

(zleva):  pracovní žokej Jack Martin, žokej Bill Elliot, trenér a ošetřovatel Tommy Woodcock, kovář James F. Smith 

(zleva):  pracovní žokej Jack Martin, žokej Bill Elliot, kovář James F. Smith, trenér a ošetřovatel Tommy WoodcockSnímky byly pravděpodobně pořízeny dne 20. 3. 1932. Tehdy ještě nikdo z nich netušil, jaká tragédie celý tým brzy postihne. Nevěděli, že čas vyměřený pro Phar Lapa se pomalu, ale jistě, nachýlil ke svému konci…a že ani jeden z nich tuto katastrofu nebude schopen odvrátit. Na snímcích jsou bezstarostní a šťastní, protože dokázali světu, jak moc je Phar Lap unikátní. A právě tento fakt vrhá zcela jiné světlo na tváře mužů, kteří s bezmeznou láskou a sebeobětováním poslední měsíce Phar Lapova života formovali jeho kariéru.

Text: Phar.Lap
Zdroj fotografie: Muzeum Victoria, Melbourne.