Herec, který se objevil ve snímku Phar Lap, se podělil o svou sbírku…

Brian Rawson (vlevo) a Ross Mackay nad sbírkou

SPRINGVALE – Sběratel z Jižního Melbourne – pan Ross Mackay odhalil světu jediněčné artefakty, které získal díky nesobeckému daru štědrého čtenáře deníku The Herald Sun, pana Briana Rawsona, bývalého herce, který se mj. objevil i ve snímku Phar Lap – srdce národa.

Upoután inzerátem uveřejněným v deníku The Herald Sun, se Brian Rawson, obyvatel Noble Parku, rozhodl vášnivému sběrateli věnovat část své sbírky, neboť „dříve či později se stejně budu muset rozhodnout,  jak s tím vším naložím,“ sdělil tisku Rawson. Ve svých 73 letech je totiž majitelem takových skvostů, které se objevily v legendárním snímku Phar Lap – srdce národa natočeného v roce 1983. Vlastní dokonce i originál skriptu k filmu vč. reklamních filmových plakátů. Mimo to vlastní i rozsáhlou sbírku zpráv, které o Phar Lapovy pravidelně vycházely od roku 1983 a součástí jeho sbírky je i seznam lokací, kde se Phar Lap za svůj krátký život objevil. Pan Mackay (61) již 40 let pilně sbírá materiály týkající se Melbourne Cupu a Phar Lapa, ale jak sám říká, nikdy nenarazil na úplné znění skriptu z filmu!

Brian Rawson a vůz, který se objevil ve filmu Phar Lap (1983)
Na některé materiály jsem již předtím narazil, ale tato sbírka obsahuje i  vzácné kusy, které jsou v dnešní době už vzácností, proto na ně taky jen tak nenarazíte! Je těžké si přiznat, že mnoho lidí je prostě jen tak vyhodí, aniž by si vůbec uvědomili, co drží v ruce a jakou to má pro ostatní cenu,“ dodává Mackay.
Dle článku Nicole Precel upravila Phar.Lap
Publikováno dne: 2.11.2010
Zdroj informací: The Herald Sun
Zdroj obrázku: dandenong-leader.whereilive.com.au
Překlad: Phar.Lap